Starosta sílí

 Hqdefault-2_2

Starosta Kuba v posledních komunálních volbách, které drtivým způsobem vyhrál, získal devět mandátů z jednadvaceti. K nadpoloviční většině v zastupitelstvu mu stačí dva hlasy „odkudkoli“, bez ohledu na koaliční partnery, a mistrně toho využívá. S takto silným mandátem ovládl radu města, kde má jeho sdružení nadpoloviční většinu hlasů a koaliční partneři jen paběrkují, a dále i všechny kontrolní orgány. Zdálo by se tedy nemožné, že tuto pozici ještě vylepší. A vida, stalo se.

Jak jsme v minulém měsíci informovali, vypsal starosta výběrové řízení na tajemníka úřadu. Ve výběrovém řízení však nikdo nebyl vybrán a starosta dnes výběrové řízení zrušil - http://mohelnice.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=9803&id_dokumenty=225353. Portál „VMohelnici.cz“ má však informaci, že před samotným zrušením tohoto výběrového řízení z něj odstoupil Mgr. Jiří Ruprecht, o kterém se psalo jako o nejpravděpodobnějším kandidátovi na tajemníka úřadu. Okolnosti, proč se nejprve radní Ruprecht do výběrového řízení přihlásil a pak z něj odstoupil, nejsou zatím známy.

Faktem ovšem zůstává jedna věc. Současná tajemnice, JUDr. Věra Nedomová měla skončit ve funkci 30. června 2016 a od 1. července 2016 zřejmě úřad v Mohelnici tajemníka mít nebude. Kdo v takovém případě převezme pravomoci tajemníka je tedy zřejmé, bude to právě současný starosta.

13.června 2016

-JaSe-

 

« zpět