Rekordman

Kuba

Mohelnice, 10.října 2016

Jak jsme Vás informovali, v letošních volbách do Zastupitelstva Olomouckého kraje kandidovalo rovněž několik občanů města Mohelnice. Ačkoli vítěz voleb, hnutí ANO 2011, získalo v pětapadesátičlenném členném zastupitelstvu šestnáct mandátů, kandidát Mohelnice se do něj neprobojoval. Ve volbách neuspěl ani starosta města, Ing. Pavel Kuba, který chtěl zopakovat úspěch z komunálních voleb v roce 2014, kdy kandidoval za sdružení Mohelnická demokracie. Tentokrát přijal nabídku na kandidátní listině sdružení Občané pro Olomoucký kraj – Volba OK, což je jeho třetí volební uskupení v posledních šesti letech, za které kandidoval. V roce 2010 kandidoval Ing. Kuba za ČSSD. Pravděpodobně se bude jednat o nový rekord v novodobých dějinách Mohelnice, kdy jedna osoba vystřídala za tak krátké období tři volební uskupení.

V krajských volbách uspěla také KSČM a s ní i kandidát Mohelnice, Ing. Zdeněk Švec, který byl v minulém volebním období náměstkem hejtmana pro školství.

Poslední jednání o vytvoření krajské koalice naznačují spolupráci hnutí ANO 2011 s ČSSD. Třetím „do party“ by měla být ODS nebo Koalice pro Olomoucký kraj, což je KDU-ČSL a strana Zelených.

-red-

« zpět