Práce kvapná…Nádražní-Družtevní

 Mohelnice, 27.října 2016

Jm_prejezd_argentisnka_01

Starosta Pavel Kuba (Mohelnická demokracie), se často chlubí v Mohelnickém zpravodaji, kterak se v Mohelnici buduje. Rovněž regionální tisk, Šumperský deník, vyrábí jeden chvalozpěvný článek za druhým, jak se v Mohelnici staví a buduje. Vadou na kráse těchto článků jsou snad jen citovaní mohelničtí občané, které nikdo nezná. Jedním takovým je např. motorista Šafránek. Jinak opravdu pěkné oslavné články, až to budí dojem, že se jedná o placenou inzerci. Je totiž zajímavé, že mohelničtí občané mluví povětšinou jinak a nešetří kritickým hlasem na adresu vedení města v souvislosti s novým vzezřením rekonstruovaných ulic, značně zúžených.

Pojďme se tedy podívat, jaká je realita tohoto budování. O zúžení páteřních komunikací města toho bylo mnohé napsáno a určitě ještě bude. Dnes se podíváme na další frekventovanou ulici v Mohelnici, Nádražní – Družstevní. Ta bude rovněž velmi zúžena.

Jedním z nejfrekventovanějších přechodů pro chodce, který byl za starostování Ing. Kuby zrušen, je přechod na Nádražní ulici, u pošty. Po delší době bude snad obnoven, avšak v poněkud jiné podobě. Nově to bude vypadat asi takto: Když se Vám podaří přejít velmi frekventovanou komunikaci k poště (směrem od Medkovy ulice), nemáte ještě zdaleka vyhráno, že se na poštu dostanete. Přejdete sice frekventovanou silnici, vyhnete se jiným chodcům na chodníku, ale hned na to Vás může srazit cyklista, který se toho času vydal po úzké jednosměrné cyklostezce (umístěné ve směru jízdy vpravo od chodníku) směrem od hřbitova. Někteří lidé však mají i jiný názor a tvrdí, že po té jednosměrné cyklostezce nikdo jezdit nebude a lidé budou raději volit silnici, než proplétání se mezi chodci. V každém případě se obě skupiny shodují na jednom, rekonstrukce Nádražní-Družstevní se nepodařila.

- red - 

« zpět