Diskusní fórum města ožilo

0105_ego_485x340

Občané Mohelnice si odvykli používat diskusní fórum na městských stránkách, avšak v poslední době diskuse na webových stránkách města opět ožila. Posuďte sami, jak arogantně odpovídá starosta města na dotazy občanů.

 

Dobrý den pane starosto,

proč někteří úředníci radnice parkují na náměstí Svobody zdarma a občané musí za parkování, byť i krátké, platit? Hlavně prosím nepište, že o tom nevíme.

Děkuji za vysvětlení, které by mohlo či mělo inspirovat občany ke stejnému chování jako Vaše některé úředníky.

Martin Vaňourek

 

Úředník je stejný člověk jako kterýkoliv jiný občan tohoto města. Zaměstnancům úřadu bylo vyhrazeno parkoviště za Městským úřadem, které je na pozemku zaměstnavatele. Je to obvyklý postup, forma zaměstnaneckého benefitu, obvyklá u zaměstnavatelů v našem městě a okolí. Např. Hella, Siemens, Krajský úřad apod. Pokud parkují na jiném místě v pracovní době a něco nedodržují, je to jejich čistě osobní odpovědnost včetně důsledků z toho vyplývajících.

S pozdravem

Ing. Pavel Kuba

starosta města

 

Dobrý den pane starosto,

nechápu, proč sem pletete firmy a odpovědnost jejich zaměstnanců. Já jsem daňový poplatník a Vy ve své funkci sedíte, stejně jako nezodpovědní úředníci za naše peníze, takže prosím nehledejte výmluvy, ale konejte ve prospěch obyvatel města. Ve volebních materiálech jste sliboval, že budete bojovat proti klientelismu v různých podobách a toto je jedna z nich. Pokud jste dobrý starosta, konejte, pokud ne, pak tam nemáte co dělat. Postavte se k problému jako chlap, pokud se svých úředníků nebojíte.

Martin Vaňourek

 

Na rozdíl od Vás neznám a nevím, jaké mají zaměstnanci MěÚ auta. Navíc mi vysvětlete, proč bych měl? Přijedou a odjedou po pracovní době. Já jsem také daňový poplatník, nechám si tedy poradit. Jaký postup navrhujete, aby byl v souladu se zákoníkem práce? Jak mám tedy potrestat nezodpovědné úředníky, aby Vám řešení vyhovovalo a bylo podle Vašich představ?? Mám pocit, že ať udělám, co udělám, stejně by Vás to neuspokojilo.

Parkování chceme řešit koncepčně, nejprve nabídnout rezidentům parkovací místa v docházkové vzdálenosti, které chceme v příštím roce vybudovat a potom zajistit vymahatelnost neplacení za parkování. Vše má svůj čas a nelze změnit naráz ze dne na den.

Pavel Kuba

starosta města

« zpět