Žhářský útok na vydavatele novin...

Žhářský útok na vydavatele novin policie odložila

2.května 2017, Jaroslav Kropáč, Týden na Severu

Mohelnice - Ani po roce vyšetřování se kriminalistům nepodařilo zjistit totožnost pachatele, který před rokem zapálil dvě auta Martina Vaňourka z Mohelnice. Někdejší zastupitel byl zároveň vydavatelem opozičního městského listu. Věc skončila v šuplíku.

„Případ byl odložen. Nepodařilo se zjistit skutečnosti, které by vedly k zahájení trestního řízení,“ uvedla mluvčí šumperské policie Ivana Paroulková. Martin Vaňourek nechtěl výsledek práce policie nijak blíže komentovat. „Myslím si o tom svoje, ale rozhodně to nemůžu říkat takto veřejně,“ uvedl bývalý vydavatel opozičního zpravodaje, který si nebral přílišné servítky ani s těmi nejvlivnějšími lidmi v Mohelnici. 
Odložení případu z výše uvedených důvodů ještě nemusí znamenat definitivní konec vyšetřování. Policie ho může obnovit, jakmile by například získala nové důkazy nebo svědectví lidí, kteří dosud mlčeli.

Škoda za 100 tisíc

Dvě Vaňourkova auta se někdo pokusil zapálit v polovině loňského března. Hořící vozy se naštěstí podařilo včas uhasit, i tak ale žhář způsobil škodu za 100 tisíc korun. Ve městě se hned poté začalo spekulovat o tom, že útok souvisel právě s vydavatelskou činností Vaňourka, který už přestal svoji tiskovinu vydávat a s obnovením tisku nepočítá.

 

« zpět