Mohelnici hrozí soud

Kit5188bf_pavelnemec foto: Mgr. Ing. Pavel Němec

Mojalal_galerie-980_2 foto: Ing. Pavel Kuba (vpravo) na snímku v objetí se stranickým kolegou Karlem Junkem, oba Mohelnická demokracie

9.května 2017, Jaroslav Kropáč - Šumperský rej

Mohelnice - Bývalý místostarosta Mohelnice Pavel Němec chce hnát radnici k soudu. Důvodem je zmařená investice. Firma, kterou zastupuje a na kterou má úzké vazby, si totiž před časem za tři milióny korun koupila od města podíl na budově, kde chtěla vybudovat sociální byty. Jenže zastupitelé minulý týden její záměr odmítli, stejně jako lékaři, kteří v dotyčné nemovitosti provozují soukromé ordinace. Jednání zastupitelstva tak probíhalo ve velmi napjaté atmosféře.

„Zastupitelé se v tomto případě přiklonili na stranu lékařů, kteří se obávali, že vznik sociálních bytů může velmi negativně ovlivnit výkon jejich lékařské praxe, protože by se v budově soustředili nepřizpůsobiví lidé,“ komentuje postoj města jeho starosta Pavel Kuba.
Někdejší místostarosta Pavel Němec označuje názor radních i samotných lékařů za skandální a tvrdí, že radnice by podobné projekty měla podporovat, a ne je hatit. „Sociální bydlení v Mohelnici chybí, stejně tak je velká poptávka po bytech pro zahraniční dělníky, kteří pracují ve zdejší průmyslové zóně. A tito pracovníci přeci nejsou žádnou druhou kategorií lidí,“ zlobí se Němec.

 

Rozhodne soud

Němec už avizoval, že se obrátí na soud, kde bude trvat na tom, aby mohl záměr na vybudování deseti bytových jednotek realizovat. „Celá věc se tím patrně protáhne, což v konečném důsledku může způsobit další škodu, jejíž vymáhání po městu je další otázkou, kterou budu řešit,“ upozorňuje Němec. 
Město i zástupce lékařů trvají na svém, vznik sociálních bytů ve společně vlastněné nemovitosti nedovolí.

 

« zpět