Dvaadvacítka

Pavel-kuba foto: záběr z jednání zastupitelstva ve volebním období 2010-2014. Uprostřed: Ing. Pavel Kuba, současný starosta, při jedné ze svých slovních přestřelek s Ing. Alešem Miketou (vpravo), vlevo: Mgr. Pokorný, vedoucí stavebního úřadu, který nedávno opustil úřad

Mohelnice, 22.června 2017

Slovo „dvaadvacítka“, rychle se šířící mezi zastupiteli po posledním zasedání, připomíná spíše děj dílu Rubínové kříže, z kultovního seriálu Major Zeman či půvabnou slečnu navštěvující jednání zastupitelstva. Všechno je ale jinak.

Nejvyšším orgánem města je Zastupitelstvo města Mohelnice, které má 21 členů. Ti jsou voleni v komunálních volbách na čtyřleté období. Poslední dvě jednání zastupitelstva v Mohelnici ukázala, že aktivně vystupující občan, Mgr. Ing. Pavel Němec, který byl v letech 2006-2010 na postu místostarosty města, velmi často zasahující do jednání, stává se de facto jakýmsi 22. zastupitelem. Rozhodně je jako občan aktivnější než kdekterý zastupitel, protože toho za jedno zasedání řekl více než mnozí zastupitelé za uplynulé tři roky (22 zasedání).

Kit5188bf_pavelnemec_2 foto: Mgr. Ing. Pavel Němec

Řekl jsem veřejně, že s mnoha názory Mgr. Ing. Pavla Němce nesouhlasím. Musím se ho však jako občana zastat, je li mu ze strany starosty města Ing. Pavla Kuby vyhrožováno, že mu bude příště odebráno slovo nebo je dokonce starostou sprostě urážen („…nesmysly, které jste si vyfantazíroval ve Vaší choré mysli…“).

Rovněž, jen těžko chápu fakt, že bylo panu Němcovi odmítnuto nahlédnout před jednáním zastupitelstva do podkladů jednání, ačkoli se k tomu na radnici objednal dva dny předem. Arogance starosty Pavla Kuby dosahuje vrcholu a svým chováním dělá ostudu celému zastupitelstvu, potažmo městu.

Antonín Navrátil

« zpět