Už zase se v Mohelnici krade

796x337_l4xzjr

Devět osob skončilo v Mohelnici se želízky na rukou. Řeč tentokrát není o mohelnické radnici, nýbrž o mohelnické firmě vyrábějící světlomety.

Zaměstnanci ukradli milióny

Hned devět osob skončilo v Mohelnici se želízky na rukou. Jde o členy skupiny, která se zabývala krádežemi světlometů na osobní auta. Někteří ze zadržených byli přímo pracovníky místní továrny, kde se tyto díly vyrábí. Týden na severu informuje o případu jako první a zjistil k němu také exkluzivní informace. Trestnou činností si zločinci mohli přijít na milióny korun.

Dotyčnou skupinu netvořili žádní amatéři a jejich činnost nese známky organizovaného zločinu. Na krádeži výrobků se podíleli jak pracovníci továrny, tak i lidé z venkovního prostředí. Informaci o závažné kriminální činnosti redakci potvrdila šumperská policie. „Celkem bylo zadrženo devět osob, z toho sedm zaměstnanců firmy, jeden dopravce a jeden firemní odběratel. Podezřelí při expedici LED světlometů nezanesli celkem 108 kusů výrobků do společného systému pro zpracování dat, ale vyvezli je z areálu výrobního závodu a následně odcizili,“ uvedla mluvčí policie Ivana Paroulková.

Světla chtěli zloději zpeněžit na černém trhu, u jednoho z nich našli detektivové při zadržení 690 tisíc korun v hotovosti.

Exkluzivní zboží

Dotyčná fabrika zatím vyčíslila škodu na zhruba devět set tisíc korun. Prodejem kvalitních LED světlometů mimo oficiální dealerskou síť si ale mohli zloději přijít na podstatně větší peníze. Tržní cena odcizených světel totiž dosahuje téměř šesti miliónů korun. „Led světla u osobních aut stále platí za luxusnější zboží. Běžně se montují do aut vyšších kategorií. Za jeden pár světel můžete klidně dát padesát tisíc korun,“ vysvětluje majitel autoservisu ze Šumperka Mirek Tománek.

Policie na případu stále pracuje. Nedá se proto vyloučit, že výše způsobené škody a počet obviněných osob se ještě rozroste.

 

Autor článku "Zaměstnanci ukradli milióny" : Jaroslav Kropáč, Šumperský rej, 1.8.2017

« zpět