Zemane, podepiš!

Crop-713634-f201410280169901

Mohelnice, 3.listopadu 2017

Je již téměř jisté, že ve čtvrtek 9.listopadu 2017 navštíví Mohelnici prezident České republiky Miloš Zeman. V souvislosti s jeho návštěvou uveřejnil starosta Pavel Kuba v Mohelnickém zpravodaji článek, ve kterém uvádí „Prezident bude také požádán, aby se podepsal pod naši výzvu na urychlení obchvatu Mohelnice a místní části Libivá.“ Uveřejnění takové zprávy mi přijde jako velmi nevhodná forma komunikace směrem k hlavě státu. Pokud chce starosta získat cenný podpis prezidenta na petici, pak na něj nemá tlačit touto nevhodnou formou a měl by se podpisem pochlubit, až jej získá. Starosta je navíc takový „hrdina“, že si rychle zajistil dovolenou, aby se nemusel návštěvy prezidenta v Mohelnici účastnit a celé organizační břímě nechává na paní místostarostce Janě Kubíčkové.

Téma obchvatu Libivé se nedávno objevilo i na serveru iDNES.cz, kde bylo uvedeno „Ostrá slovní přestřelka se rozhořela mezi starostou Mohelnice a ministrem dopravy Danem Ťokem. Starosta tvrdí, že resort společně s Ředitelstvím silnic a dálnic neudělali nic pro urychlení klíčového obchvatu a ministr podle něj stavbu dokonce brzdí. Ten prohlášení označil za „nefér a ubohé“. Ministr Ťok argumentuje takto: „Nevíme, jak si pan starosta představoval stavět dálniční obchvat bez stanoviska EIA“, dodal. Ke zdržení EIA (pozn. autora z anglického Environmental Impact Assessment, česky: Vyhodnocení vlivů na životní prostředí) podle něj přispěly právě i připomínky ze strany Mohelnice.

Vzkaz starosty Kuby na adresu ministra dopravy Dana Ťoka z veřejného zasedání zastupitelstva, cituji: „aby nelhal té veřejnosti“, nebo vzkaz vyslaný přes noviny ve zmíněném článku, jistě nepřispěje dobré pověsti města Mohelnice, ba nám přímo škodí.

Z dosavadního chování starosty Kuby je tedy předvídatelné, jaká slova asi použije na adresu prezidenta republiky, když si Miloš Zeman dovolí petici nepodepsat.

Antonín Navrátil

« zpět