Bude se odvolávat?

Crop-74721-palec-dolu-profi

Mohelnice - 14.listopadu 2017

„Odvolání“ – v Mohelnici běžný jev minulého volebního období nabývá opět na významu. Na jednání zastupitelstva 15.listopadu to má vypadat jako v soutěži Nejslabší máte padáka, když mají padnout až čtyři návrhy na odvolání.

Pod pokličkou zdánlivě klidného volebního období koaliční spolupráce sdružení Mohelnická demokracie (MD) a hnutí ANO 2011 bude líp, to údajně velmi vře. Předmětem sporu je společnost Vodohospodářská zařízení Šumperk, a.s. (VHZ), ve které má město Mohelnice majetkový podíl. Tato společnost je ovládána zejména osobami kandidujícími v minulých komunálních volbách za hnutí ANO 2011. Někteří z nich jsou terčem kritiky starosty města, Ing. Pavla Kuby (MD). Zde např. jeden související článek: Článek iDNES.cz - Spoušť po obří stavbě kanalizace zůstává i dva roky poté, zlobí se místní

Dalším důvodem sporu mohou být i komunální volby, které se budou konat již příští rok na podzim. V nich se rozhodne o tom, kdo bude řídit radnici další čtyři roky. Nedávné volby naznačují, že hlavní střet volebního klání se zřejmě odehraje právě mezi hnutím ANO 2011 a sdružením Mohelnická demokracie, které minulé komunální volby s přehledem vyhrálo.

Program zastupitelstva s návrhy usnesení naleznete zde.

Přímý přenos ze zasedání zastupitelstva můžete sledovat zde.

-JASE-

« zpět