Mohelnický starosta co by politický outsider

Mojalal_galerie-980_3 Foto: Pavel Kuba (vpravo) bezprostředně po zvolení starostou v roce 2014, v objetí se stranickým kolegou Karlem Junkem (vlevo), v pozadí Aleš Heidenreich.

Mohelnice, 3.ledna 2018

Stále více slyším konstatování slušných obyvatel města, že po zrušení měsíčníku Mohelnicko nemají informace o tom, co se skutečně ve městě děje. Sice už nejsem vlastníkem této domény, ale rozhodnul jsem se provozovatelům této webové stránky čas od času napsat nějaký příspěvek.

             Patřil jsem v minulosti k lidem, kteří Pavlu Kubovi věřili a osobně jsem se podílel i na sběru několika podpisů pro jeho kandidaturu. Dnes toho bohužel lituji, protože postupem času zjišťuji, že kam „Mohelnická demokracie šlápla, sedm let tráva neporoste“. Nechci tím rozhodně tvrdit, že všechno, co se udělalo, je zákonitě špatně, ale také nemohu také opomenout celou řadu chybných rozhodnutí.

            Ovšem, přešlapy pana starosty by nebyly možné, kdyby neměl oporu ve svém okolí, které mnohdy s jeho kroky nesouhlasí, ale se sklopeným zrakem mlčí.  Jak říká jeden ze zastupitelů, „sedí tam jak zaražené skoby…“. Tím rozhodně nechci říci, že všichni z tohoto sdružení jsou špatní zastupitelé, to rozhodně ne.

            V následujících měsících Vás zvu k zamyšlení nad články, které budou mapovat to, o čem se nikdy v radničním Zpravodaji nedočtete. O tom, co si všichni šuškají mezi sebou a co trápí nejednoho obyvatele našeho města. A pokud se Vám mé články nebudou líbit, rozhodně Vás nenutím je číst…

            Zdraví Vás

            Martin Vaňourek

« zpět