Potěmkinova křižovatka na Olomoucké ulici

Mapa-slunce

Mohelnice, 5.3.2018

Proměny, kterými prochází naše město, nejsou rozhodně nepřehlédnutelné a každý musí oprávněně uznat, že se investuje do infrastruktury. Tomu to trendu tleská každý soudný člověk, ovšem do okamžiku, pokud se tyto proměny nedotýkají přímo osobně.

              O nepochopitelně úzkých ulicích ve městě svého času psala Mgr. Hamplová, která konstatovala, že za touto neobvyklou změnou stojí současný starosta města, Pavel Kuba. Osobně jsem na tyto věci rezignoval ale až do okamžiku, kdy byla dokončena křižovatka Olomoucké ulice a Dolních Krčem. Zde se podle mého názoru projevilo šetření na nepravém místě s negativními důsledky, bohužel na desítky let.

              I já jsem byl nadšen, že se opravuje zde na Dolních Krčmách, ale když byla křižovatka uvedena do provozu, v plné nahotě se ukázalo, že to je pouhá „Potěmkinova stavba“. Je sice krásná, moderní, ale jen stěží se v ní minou dvě osobní auta. Pokud ale chtějí odbočit k restauraci U Slunce, pak při větším dopravě pravidla silničního provozu musí stranou a doprava přechází do úrovně gestikulace o tom, kdo komu dává přednost. Pokud se zde potkáte s nákladním vozidlem, jako jsou třeba služby svozu komunálního odpadu, pak zde platí právo většího a silnějšího vozidla.

               Nevím, který odborník na dopravu zpracovával projekt této křižovatky, ale tato dopravní stavba naprosto vylučuje, že by k restauraci mohl přijet autobus, což je docela u restaurace podstatná závada. A tak zatím co naši radní za Mohelnickou demokracii, chvástající se ANO, co všechno ve městě udělalo, v klidu posouvají značku zákazu vjezdu do parku, aby hosté k restauraci Golf to neměli daleko, a dokonce se tam naveze drcený asfalt, tak na jinou, vůbec dnes nejstarší restauraci se pohlíží jinak.

               Asi budete oponovat, že jsem mohl mít ke stavbě připomínky, ale to jsem měl, zejména k výšce komunikace, která je nad úrovní parkoviště a přilehlého domu. Jak mi sdělil pan starosta, stálo by to moc peněz, takže vyplývá, že stavby v Mohelnici nejsou o smysluplnosti, ale za daný peníz udělat maximum. A že to pak není dobře? To přece není podstatné, důležité bude mít pak volební argument, co se všechno ve městě udělalo. Že je nějaká stavba špatně udělaná zjistíte, až ji užíváte, nebo u ní žijete, a to už je zpravidla pozdě.

                 Zdraví Vás

                 Martin Vaňourek

« zpět