Tebe si vychutnám!

Kuba_2 foto: starosta Ing. Pavel Kuba na jednání zastupitelstva

Mohelnice - 26.4.2018

Včerejší zasedání zastupitelstva se posunulo na novou úroveň (bohužel ne vyšší, ale naopak), když starosta města Ing. Pavel Kuba opět přešel do útočné roviny a vyhrožoval Mgr. Ing. Pavlu Němcovi, že "mu rozbije hubu". Starosta zapomněl, že nemá vypnutý mikrofon a tak se jeho vyjádření zřetelně objevilo na záznamu. Nebylo to však nic náhle vyřčeného, bylo to míněno vážně, protože starosta následně pokračoval slovy „Tebe si vychutnám!“, když se upřeně díval na občana Němce, pohledem připomínající krutého sicilského mafiána. Pan Němec byl v minulosti starostou verbálně napaden opakovaně, viz článek „Pro hlupáka každý hloupý“.

Bohužel celé jednání zastupitelstva provázely ze strany starosty města zjevné nepravdy a manipulace. Běda tomu zastupiteli, který na to upozornil či vyslovil oponentní názor, okamžitě byl starostou verbálně napaden. Jak jsem měl následně možnost pohovořit se zastupiteli napříč politického spektra, všichni se už těší na konec volebního období a doufají, že se něco podobného již nebude v dalším volebním období opakovat.

To, zdali se situace uklidní a do křesla starosty města usedne někdo, kdo bude zastupitele spojovat, nikoli rozdělovat, rozhodnou občané v podzimních komunálních volbách. Ty by se měly konat pravděpodobně počátkem října. Termín je v pravomoci prezidenta republiky.

Ing. Antonín Navrátil, zastupitel

« zpět