Nové tváře, nové strany, političtí turisté

Gettyimages-545756607-588f8b913df78caebc158363 foto: chameleon - ještěr, který dokáže měnit barvu podle prostředí

Mohelnice, 23.8.2018

Český statistický úřad dnes zveřejnil seznamy kandidátů pro volby do obecních zastupitelstev. Jak jsme již dříve avizovali, v Mohelnici bude kandidovat těchto devět volebních stran: ANO 2011, Česká strana sociálně demokratická, Komunistická strana Čech a Moravy, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová, Mohelnická demokracie, NEZÁVISLÍ, Občanská demokratická strana, Společně pro město, Změna je možná!

Na portále volby.cz je nově uveřejněn seznam kandidátů.

Na první pohled je patrné, že řada stran vsadila na nové tváře. Objevila se také dvě nová uskupení, „Společně pro město“ - kandidátka stran TOP 09 a Zelení, masivně doplněna nezávislými kandidáty a „Změna je možná!“, což je kandidátka SPD Tomia Okamury, Moravanů, hnutí CESTA, doplněná o nestraníky.

V dalších týdnech se budeme komunálním volbám v Mohelnici a samotným kandidátům věnovat podrobněji. Jako první nás ale překvapila kandidatura ředitele základní školy, Ing. Miroslava Hlouška, letos za ODS. Je to vskutku překvapivé, protože je to již pátá strana od r.1994, za kterou pan ředitel kandiduje či chtěl kandidovat. V letech 1994 a 1998 kandidoval za ČSSD, v roce 2002 a 2006 za Unii Svobody-Demokratická unie, v roce 2010 se stal členem TOP 09 avšak z kandidátky byl před jejím schválením vyškrtnut. V minulých volbách (v r.2014) znovu kandidoval za ČSSD a letos se Ing. Hloušek rozhodl "obléknout kabát" v barvách ODS.

Mira foto: Mgr. Ing. Miroslav Hloušek

Kandidaturu Ing. Hlouška v letošním roce provází jedna pikantnost. Podle našich informací se měl původně stát lídrem kandidátky ČSSD, avšak nebyl schválen poté, co se změnilo vedení její místní organizace a lídrem kandidátky se stal Mg. Ing. Pavel Němec.

Jak známo, Ing. Hloušek, stejně jako Karel Junek (Mohelnická demokracie), kandiduje ve volbách zejména z toho důvodu, aby si pojistil své zaměstnání v příspěvkové organizaci města Mohelnice. Konkrétně, u Ing. Hlouška jde o Základní školu Vodní (ředitel) a firmu Lesy města Mohelnice (jednatel), u pana Junka pak o Domov pro seniory, kde je takyředitelem.

Junek_4  foto: Karel Junek

Vysvětlivka k článku: převléknout kabát = změnit příslušnost k politické straně, často ze zištných důvodů

-red-

« zpět