Starosta začal kádrovat občany

62193803_10214120747561776_5441712474426441728_n_2 foto: veřejné osvětlení, Lékárnická ulice Mohelnice (autor: Luděk Pivoňka)

Zastupitel Luděk Pivoňka vložil na svůj soukromý facebookový profil, 4.června 2019 večer, fotografii pouličního osvětlení v Lékárnické ulici s textem „...a když to uliční osvětlení nesvítí dost, tak to chce ještě víc lamp, aneb na tuto lampu si posvítíme ...:-)“.

Tuto fotku, jak jsme slyšel, převzal na přímý pokyn starosty Pavla Kuby, na facebookový profil města Mohelnice, pověřený zaměstnanec městského úřadu s komentářem „Velice nás mrzí, že dokonce i zastupitel řeší otázku týkající se města se všemi jenom ne s městem samotným. Volíme tedy tuto formu komunikace a uvádíme doplňující informace. V rámci rekonstrukce komunikace v ulici Lékárnická byla tato ulice rovnoměrně nasvícena stejným typem svítidla LED. Na jednom z domů ale na přání majitelky zůstalo i původní svítidlo (koule), které majitelka pořídila na své náklady. Toto je ale odpojené a nesvítí. Město nemá ambice radit nebo zasahovat občanům ve věci soukromého majetku.

Mohelnice-starosta-kuba-pavel_denik-630-16x9 foto: starosta města Mohelnice, ing. Pavel Kuba (Mohelnická demokracie)

Nemohu se ubránit dojmu, že zveřejnění fotky ze soukromého facebookového profilu na stránkách Města Mohelnice s komentářem, mělo jediný cíl, pošpinit jméno zastupitele Pivoňky. Naštěstí většina lidí se danému statusu zasmála, což dokazuje dvě věci. Za prvé, většina lidí má smysl pro humor, stejně jako autor oné fotografie, a za druhé, starosta našeho města smysl pro humor nemá.

Smile

Antonín Navrátil

P.S. V poslední době se můžete setkat s pojmem vedení města. Nenechte se zmást, takový pojem zákon o obcích nezná. Starosta Pavel Kuba tento pojem začal používat, aby se mohl nechat zvolit společně jedním hlasováním s místostarostkou Janou Kubíčkovou, a také, aby vytvořil dojem, že město snad rozhoduje jaksi kolektivně. Stále více občanů ale již ví, že vše (rozumějte úplně vše!, včetně toho kdo bude projektovat podzemní garáže a kdo zde bude vykonávat stavební dozor), co se děje pod hlavičkou města Mohelnice, je možné pouze (!) se souhlasem starosty Pavla Kuby. To, že pak formálně proběhne hlasování v radě města nebo zastupitelstvu, na této věci nic nemění.

« zpět