Blamáž - zesměšnění - ostuda?

69095231_3010775758963765_3974072860338552832_o

Ŕada občanů se posměšně dívá na podzemní parkoviště na autobusovém nádraží v Mohelnici. Terčem posměchu je již rok zatékající voda, která je nově řešena jakýmisi hadičkami. Ty prý mají i v Praze, jak řekl starosta Pavel Kuba, a tak je asi normální, že jsou i v Mohelnici. Faktem ovšem zůstává, že v podzemním parkovišti nikdo neparkuje, neboť i přes měsíc probíhající opravy do garáží stále zatéká. Celá kauza vzbudila zájem mnoha médií, naposledy zveřejnil článek Šumperký rej. Velmi zajímavá je rovněž diskuse pod zmíněným článkem.

Oprava autobusového nádraží může skončit blamáží. Město ho možná znovu celé předělá

10. září 2019, 15:00, jak

Mohelnice – Zhruba měsíční výluka nově opraveného autobusového nádraží v Mohelnici možná nebyla poslední. Pokud se potíže s prosakováním vody do podzemního parkoviště nepodaří odstranit, bude muset firma celý terminál překopat a udělat znova.

 „Během letní odstávky nádraží realizovala dodavatelská firma sondy a zjistila, že v podloží je velké množství vody. Jednou z příčin může být špatná dešťová kanalizace, která prosakovala. Ta se opravila a teď počkáme do jara, zda to pomohlo,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Pokud byl problém skutečně v děravých kanalizačních trubkách, měla by podle stavebníků voda vyschnout. V opačném případě bude muset firma na jaře celé nádraží uzavřít, rozkopat a udělat znovu. Na dílo je záruka, kterou chce radnice uplatnit.

„Všechno je to o zaměstnancích stavební firmy. Nevím, kolik měli zkušeností,“ odpověděl na otázku směřující ke kvalitě odvedené práce starosta Kuba.

Stavba autobusového nádraží v Mohelnici a podzemního parkoviště přišla na zhruba padesát miliónů korun. Firma, jež ji měla na starosti, vyhrála zakázku také na nový autobusový terminál v Šumperku. Ten se má začít stavět příští rok s tím, že celková výše investice je 127 miliónů korun.

« zpět